Jaderněchemické odpoledne v Řeži

V sobotu 6.11. se ÚACH účastní Týdne Akademie věd ČR v podobě on-line programu nazvaného Jaderněchemické odpoledne v Řeži. V komponovaném pásmu složeném z přednášek a filmů se diváci dozvědí o historii, významu i současnosti výzkumu v řežském vědeckém údolí, ve kterém sídlí tři výzkumné instituce zaměřené na jadernou fyziku, udržitelnou energetiku a anorganickou chemii. V jednotlivých blocích představí vědci z každého ústavu poutavou formou svůj aktuální výzkum a vysvětlí, v čem nám jsou jaderná fyzika a anorganická chemie užitečné.

ÚACH bude mít svůj vymezený čas mezi 15:15-16:00. Naši kolegové Michael Londesborough, Kaplan Kirakci a Jan Demel si pro Vás připravili program nazvaný  "Můj táta je chemik" - Chemie v ÚACH očima tří jeho vědců a jejich dětí.

V našem ústavu vytváříme nové anorganické molekuly a materiály se zajímavými vlastnostmi. Tyto vlastnosti zahrnují nová léčivá terapeutika, samoorganizované nanostrukturní materály a exotické formy produkce světla a přeměny energie. Tři tatínci Kaplan, Honza a Michael, kteří vyvíjejí takové chemické látky, Vám v sobotu odpoledne budou k dispozici, aby řekli (a v některých případech i ukázali), co přesně dělají a jak to, co dělají, může pomoci společnosti a/nebo průmyslu. Užijeme si také poznávání „jejich“ chemie očima jejich malých dětí při promítání krátkého filmu "Můj táta je chemik!"

Odkaz na ON-LINE PŘENOS.

 

Kaplan, Honza a Michael, tři tatínci z ÚACH.

Kaplan Kirakci ve filmu "Můj táta je chemik".

Obrázek z filmu "Můj táta je chemik".

Sdílet článek:Share:
Kategorie Aktuality.